صرافی اروپایی بیت کوین، BitStamp، یک کارت اعتباری پیش پرداخت راه‌اندازی کرده است که چهارشنبه جاری می‌تواند با بیت کوین پر شود.

بنا به گفته این صرافی واقع در لندن، این کارت اعتباری هرجایی که کارت‌های اعتباری اصلی پذیرفته می‌شوند، قبول خواهد شد. این کارت را می‌توان با دلار آمریکا، پوند انگلیسی و یورو پر کرد.

این کارت اعتباری سه مرحله تایید دارد، و هرکدام محدودیتهای خود را برای خرج پول دارد. پایه‌ای ترین مرحله به تایید مشتری (در هنگام خارج پول) نیاز نداشته و سالانه اجازه نقل و انتقال  2500 یورو را می‌دهد. کارت شناسایی حکومتی، مدرک اقامت و یک منبع تایید شده از سند وجوهات لازم برای افزایش خرج سالیانه تا محدودیت 125 هزار یورو لازم است.

کارت اعتباری رمزی

این کارت‌های اعتباری را همین الان هم می‌تواند سفارش داد. آنها اول به شکل دیجیتالی دریافت می شوند که می‌توان از آنها برای وب سایت های آنلاین استفاده کرد. یک کارت فیزیکی نیز برای استفاده در مغازه‌ها نیز با 10 دلار می‌توان سفارش داد. ده تا پانزده روز کاری طول می‌کشد تا این کارت بدست شما برسد.

کاربران بعد از دریافت کارت می‌توانند بیت کوین‌های خود را از یک شناسه BitStamp به این کارت منتقل کنند، یک کارمزد ثابت 10 دلار برای نقل و انتقال 1000 دلار یا کمتر گرفته می‌شود. برای مبالغ بالاتر نیز کارمزد 2 درصدی گرفته خواهد شد.

دارندگان کارت می‌توانند تاریخ نقل و انتقالات را ببیند، رمز PIN خود را بازیابی کرده و کارت‌های جدید را در سایت Cardportal.com سفارش دهند.

این کارت اعتباری با مشارکت پردازشگر پرداخت اروپایی و آمریکای لاتینی AstroPay راه ‌اندازی شده است. این شرکت لندنی بزرگترین شبکه پرداخت را در آمریکای لاتین می‌گرداند و با چند شرکت بیت کوین در گذشته همکاری کرده است از جمله صرافی بیت کوین آمریکای لاتین Bitex.la، شرکت توسعه پول رمزی Ripple Labs و صرافی اکنون از کار افتاده Mt Gox.

در حال حاضر، این کارت در دسترس شهروندان آمریکایی نیست. این صرافی بیت کوین امیدوار است که خدمات خود را به آمریکا نیز بسط دهد، اما موسس BitStamp و مدیرعامل آن نیک کوردیک (Nejc Kordic) تاریخی برای راه اندازی آن در آمریکا ذکر نکرده است.